Hakkımızda - REDCO | Çamur Teknolojileri
HakkımızdaHakkımızda

Biz Kimiz ?

Hakkımızda

REDCO Proses Çevre ve Enerji Teknolojileri A.Ş. 2012 yılında atıksu arıtma sektöründe uzmanlaşmış ekibiyle çamur bertarafı sürecinde çamur kurutma ve yakma teknolojileri konularında ekipman ve sistem çözümleri sunmak amacıyla kuruldu. REDCO  arıtma çamuru konusunda Bant Tipi Çamur Kurutma, Güneş Kurutma, Hızlı Kurutucu Sistemleri ve Akışkan Yataklı Yakma Sistemleri konularında faaliyet göstermektedir.

1 ton/gün – 200 ton/gün arasında her türlü kapasitede çamur kurutma çözümleri sunan REDCO sektöründe uzun yıllar uygulama tecrübesi bulunan çalışanları ile çamur çözümleri alanında uzmandır. İş ortaklarıyla birlikte kurduğu dünyanın en büyük kapasiteli bant kurutma tesisi olan 800 ton/gün kapasiteli İZSU Çiğli Çamur Kurutma Tesisi’nin 6 Şubat 2014 tarihinde resmi açılışı yapıldı ve tesis devreye alındı.

REDCO ekibi çözüm ortaklarıyla beraber 2018 yılında Avrupa Birliği IPA Projeleri Destek Kapsamındaki Şanlıurfa Belediyesi Atıksu Arıtma Tesisi için Orta Doğu’nun en büyük güneş kurutma tesislerinden biri olma özelliğindeki 12 hollük güneş kurutma tesisini devreye aldı. 2019 yılında ise Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Destek Kapsamındaki Kilis Belediyesi Atıksu Arıtma Tesisi için 24 ton/gün kapasiteli ve 3 kurutma yataklı çamur kurutma tesisini devreye aldı. Detaylı referanslar için lütfen referans listesini inceleyiniz.

Yine REDCO tarafından Eroğlu Holding’e ait DNM Tesktil’in Mısır’daki üretim tesislerine arıtma çamuru için 15 ton/gün kapasiteli, bunun yanında 2016 yılında Ford Gölcük Fabrikası, 2017 yılında ise Bulancak Belediyesi Atıksu Arıtma Tesisi için hızlı kurutucular sağlandı.

Kurutma teknolojilerine ek olarak son yıllarda kullanım alanı genişlemiş olan çamur yakma teknolojilerinde ise Bursa OSB için 60 ton/gün kapasiteli ve Çerkezköy OSB için 120 ton/gün kapasiteli akışkan yataklı çamur yakma tesisleri devreye alındı.

REDCO  güvenilir, yüksek fiyat / performans oranına sahip, sürdürülebilir ve kaliteden ödün vermeyen projeye özel çözümleriyle müşteri memnuniyetini ilke edinmiştir.

REDCO proses, mühendislik çözümlerini yerli üretimle birleştirerek fiyat/kalite performansını en üst noktaya taşımayı amaç edinmiştir.

https://www.linkedin.com/in/redco-proses-%C3%A7evre-ve-enerji-teknolojileri-a-%C5%9F-ba9a6a19a/